Za nami Zjazd liderów

⁄ Dodane:

To już fakt – w dniach 18-20 września, nasz ośrodek Spotkań Małżeńskich w Jaworznie, zorganizował i był gospodarzem Zjazdu Liderów Krajowych Ośrodków Diecezjalnych Spotkań Małżeńskich. To pierwsze takie wyzwanie w 22-letniej historii naszego ośrodka.

Zjazd zorganizowaliśmy pomimo ograniczeń związanych z pandemią, w dodatku „na wyjeździe”, bo w Centrum Formacji Duchowej, czyli u Salwatorianów w Trzebini. W Zjeździe uczestniczyło około 100 osób, co akurat nie stanowiło szczególnego wyzwania, ponieważ od kilku lat na turnusach wakacyjnych „ogarniamy” grupy podobnej wielkości na kilku turnusach w ciągu wakacji. Wyzwaniem była ilość spraw, o które należało zadbać i skoordynować ze sobą. Dlatego przygotowania do Zjazdu, z różnym nasileniem trwały wiele miesięcy i uczestniczyło w nich kilkanaście osób. Natomiast mobilizacja tuż przed i podczas samego Zjazdu objęła około 100 osób, zaangażowanych w rożne – czasem drobne – czynności, które jednak złożyły się na bardzo sprawny przebieg całego wydarzenia. Znalazło to swój wyraz w owacji, jaką na zakończenie zgotowali organizatorom uczestnicy Zjazdu. Zarówno oficjalnie jak i nieoficjalnie, uczestnicy zgodnie podkreślali wysoki poziom organizacji i gościnność z jaką się tu spotkali. Jej przejawem był także sobotni wieczór, który dał uczestnikom możliwość “zmiany klimatu” – najpierw Iwona Brandys – specjalistka etnograf – przybliżyła uczestnikom specyfikę kulturową naszego regionu, a następnie zespół wokalny “Feel Harmonia” zaprezentował koncert muzyki gospel. Późnym wieczorem ci, którzy mieli jeszcze siły, mogli się pobawić przy śląskich rytmach duetu “Jorgusie”.

 

Jest to piękny owoc naszych wieloletnich starań o tworzenie przede wszystkim wspólnoty budowanej na przyjaźni, a nie grupy powołanej do realizacji określonych zadań. Teraz naszym staraniem będzie, aby ten wyzwolony w członkach naszej wspólnoty potencjał nie zmarnował się. Jednak nie chcemy akcyjności, tylko mamy świadomość wielu dobrych rzeczy do zrobienia dla małżeństw i rodzin.

 

Oprócz zasłużonej satysfakcji z udanej organizacji, mamy jako wspólnota animatorów jeszcze inne powody do zadowolenia – podczas Zjazdu zatwierdzony został nowy Zarząd naszego ośrodka, którego obecnymi liderami zostali Maciek i Agnieszka Gromadka. Ponadto nasi ustępujący liderzy zostali zastępcami liderów w Zarządzie krajowym Spotkań Małżeńskich. Tak więc z radością w sercach i ufnością w Boże prowadzenie tego dzieła spoglądamy w przyszłość. Tym bardziej, że mottem zakończonego Zjazdu były słowa z listu św. Pawła: „Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia” [Flp 4,13].

 

Zorganizowany Zjazd nie był imprezą dochodową i wiązał się dla większości z nas, nie tylko z dużym nakładem pracy i poświęconego czasu, ale też z konkretnymi kosztami finansowymi. Dlatego tym większą wyrażamy wdzięczność naszym DARCZYŃCOM, którzy przyszli nam z pomocą rzeczową lub finansową. Są to w kolejności alfabetycznej:

AMS JAWORZNO sp. z o.o. sp. k.

CO TYDZIEŃ – Redakcja Tygodnika Lokalnego w Jaworznie

Grupa BIUROLAND sp. z o.o. sp. k. z Jaworzna

Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe KARAT z Trzebini

Urząd Miejski w Jaworznie

Wydział Duszpasterstwa Rodzin diecezji sosnowieckiej

 

Wszystkim wymienionym DARCZYŃCOM z serca dziękujemy.

 

 

Poniżej linki do stron, które zamieściły informacje na temat Zjazdu Liderów Krajowych, organizowanym przez nasz ośrodek.

 

na stronie KAI

               https://ekai.pl/zjazd-krajowych-liderow-spotkan-malzenskich-w-trzebini-k-krakowa/

na stronie Duszpasterstwa rodzin diecezji sosnowieckiej

               http://rodzina.sosnowiec.pl/aktualnosci/relacja-z-krajowego-zjazdu-liderow-spotkan-malzenskich/

na stronie Diecezji sosnowieckiej (info za KAI)

               http://diecezja.sosnowiec.pl/?skelMod=ModNews&nid=4212

na Portalu Społecznościowym Jaworzno

               http://www.jaw.pl/2020/09/zalezy-nam-na-rodzinie/

na stronie Wiara.pl

               https://info.wiara.pl/gal/spis/6531347.Krajowy-Zjazd-Liderow-Spotkan-Malzenskich

na stronie Radia eM

               https://www.radioem.pl/gal/spis/6531347.Krajowy-Zjazd-Liderow-Spotkan-Malzenskich

na stronie Gość.pl krakowski

               https://krakow.gosc.pl/doc/6531344.Krajowy-Zjazd-Liderow-Spotkan-Malzenskich-Ruch-ma-nowy-zarzad?fbclid=IwAR0Ao3Ibh7TRMw2fKycKtMmeNLrFDOLxgiBGSklZ9TnitoD2pLY0ym35do0

 

jak również BARDZO OBSZERNA dokumentacja Zjazdu na naszym facebooku

               https://www.facebook.com/SpotkaniaMalzenskieJaworzno?ref=hl

 

 

 

galeria zdjęć

Dziel się i komentuj