Weekend pogłębiający „Nie unikajcie siebie nawzajem, miłość – erotyka – dialog”

⁄ Dodane:

Po długim okresie oczekiwania i trzykrotnym przekładaniu udało się wreszcie trafić w „okno niecovidowe” i zorganizować  weekend pogłębiający: Miłość, erotyka, dialog czyli „Nie unikajcie siebie nawzajem”. W pięknym ośrodku rekolekcyjnym o. Pijarów w Hebdowie koło Nowego Brzeska w dniach 10 – 12 września 17 małżeństw z całej Polski uczestniczyło w rekolekcjach, by pogłębić swój dialog małżeński w tak ważnym temacie jak więź erotyczna, która jest także spoiwem małżeństwa.

 

 

 

 

 

Weekend prowadził  ksiądz Józef Gut oraz trzy małżeństwa z jaworznickiego ośrodka Spotkań Małżeńskich: Joanna i Julian Faronowie, Anna i Grzegorz Juda oraz Iwona i Krzysztof Łukasik. W czasie ostatniego spotkania uczestnicy podzielili się swoimi przeżyciami  z weekendu:

… to było trzęsienie ziemi. Chcieliśmy uporządkować sprawy związane z erotyką, a otrzymaliśmy dużo więcej. Dostaliśmy dużo wsparcia od nieznajomych osób, co zawsze budzi ogromne zaskoczenie…

… bardzo ważne były wprowadzenia, które potem porządkowały nasze rozmowy i nie skakaliśmy z tematu na temat. Budziły uczucia spokoju i ufności. Mam wypełniony dzbanuszek po brzegi…

… nasza bliskość jak wino…..dzięki żonie coraz piękniejsza…

… jestem bardziej świadoma, że jesteśmy jednym i nasze ciała należą do siebie nawzajem…

… uświadomiłam sobie bliskość relacji małżeńskiej z miłością Pana Boga. Dostrzegam Eucharystię zbliżenia w małżeństwie.

Animatorzy, żegnając się z uczestnikami, otrzymali wiele wyrazów sympatii i wdzięczności za podzielenie się swoim życiem.

galeria zdjęć

Dziel się i komentuj