Ogłoszenia wspólnotowe 25.09.2021

⁄ Dodane:

 Patrząc na minione wakacje przeżywane nadal w cieniu pandemii odczuwam radość i wielką wdzięczność przede wszystkim dla Pana Boga, a także dla wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób swoją posługą przyczynili się do przygotowania i przeprowadzenia naszych turnusów wakacyjnych. 

W tym roku zorganizowaliśmy rekordową liczbę 7 turnusów, na których było 17 grup dorosłych i łącznie ok. 700 osób. W naszych turnusach uczestniczyli także animatorzy z kilku ośrodków krajowych SM oraz, po raz pierwszy, animatorzy z Zarządu Krajowego. Więcej informacji o wakacjach będzie na spotkaniu. 

Jest też powodem do radości fakt, że już we wrześniu większość naszych Małych Grup wznowiła swoje spotkania: 

MG Dąbrowska – „Wakacje – co przyniosły dobrego, czego mnie nauczyły” 

MG Gliwicka – „Trudności w dialogu” 

MG Gostyńska I – „Potrzeba regularnego dialogu” 

MG Gostyńska II – „Radość” 

MG Jaworzno-Bory – „Co orzeźwia moją duszę” oraz wspomnienia z wakacji 

MG Jaworzno-Centrum – „Radość dzielenia dobrym czasem wakacji” 

MG Krakowska – Inauguracja roku formacyjnego w Sanktuarium w Czernej 

MG Sarnowska/Będzińska – „Odpowiedzialność za słowo” 

MG Szczakowska – „Wypoczynek, wakacje, dialog” 

Za nami Międzynarodowy Zjazd Animatorów Spotkań Małżeńskich, który odbył się w miniony weekend w Kalwarii Zebrzydowskiej, prowadzony metodą hybrydową. Dominującą tematyką Zjazdu była refleksja nad realizacją misji Ruchu w warunkach pandemii oraz wykorzystaniem możliwości wirtualnej komunikacji. 

Po długim okresie oczekiwania i trzykrotnym przekładaniu terminu w dniach 10–12 września udało się przeprowadzić weekend pogłębiający: „Miłość, erotyka, dialog” czyli „Nie unikajcie siebie nawzajem” w pięknym ośrodku rekolekcyjnym o. Pijarów w Hebdowie koło Nowego Brzeska. 17 małżeństw z całej Polski pogłębiało swój dialog małżeński w tak ważnym temacie jak więź erotyczna, która jest ważnym spoiwem małżeństwa. Weekend prowadzili nasi animatorzy: Asia i Julek Faronowie, Ania i Grzegorz Juda, Iwona i Krzysztof Łukasik oraz ks. Józef Gut. Oto kilka świadectw, którymi podzielili się uczestnicy: 

„… to było trzęsienie ziemi. Chcieliśmy uporządkować sprawy związane z erotyką, a otrzymaliśmy dużo więcej. Dostaliśmy dużo wsparcia od nieznajomych osób, co zawsze budzi ogromne zaskoczenie… 

„… nasza bliskość jak wino…..dzięki żonie coraz piękniejsza…” 

„… uświadomiłam sobie bliskość relacji małżeńskiej z miłością Pana Boga. Dostrzegam Eucharystię zbliżenia w małżeństwie.” 

Animatorzy, żegnając się z uczestnikami, otrzymali wiele wyrazów sympatii i wdzięczności za podzielenie się swoim życiem w tak intymnym i ważnym temacie. 

Przed nami dwa organizowane wydarzenia na żywo – weekend podstawowy dla małżeństw w Hałcnowie w dniach 8-10 października. Są wolne miejsca – zapraszamy małżonków, którzy chcą odświeżyć, pogłębić lub naprawić swoją relację. Zapisy przyjmują Iwona i Krzysiek Łukasik lub przez stronę internetową. Info także na naszej stronie internetowej. 

22-24 października organizujemy, także w Hałcnowie, Rekolekcje dla Narzeczonych. Również tu są jeszcze wolne miejsca, dlatego prosimy o przekazanie tej informacji potencjalnym zainteresowanym, jeśli takich znacie. Zgłoszenia przez stronę internetową lub u Ani i Grzesia Judy. 

W niedzielę 24.10 Adam, Kamil i Krzysztof zapraszają na kolejny rajd rodzinny Szlakiem Diablej Góry i Doliny Sztoły. Są trzy długości trasy do wyboru. Start od 9-11 przy ośrodku MOSiR w Bukownie. Zapisy na miejscu, oraz u Krzyśka Bernisza. Koszt 9 zł/os (w tym jest żurek). Zapraszam. 

Po dziękczynnej Mszy św. udajemy się na spotkanie do Domu Działkowca w dzielnicy Stara Huta w Jaworznie, ul. Staszica 26, gdzie w miłej atmosferze będziemy dziękować sobie nawzajem za ten dobry czas i cieszyć się swoją obecnością. Dobrze, że jesteście! 

galeria zdjęć

Dziel się i komentuj