Nasi duszpasterze

Nasi duszpasterze

Księża Animatorzy

ksiadz

ks. Józef Gut

Po rozmowach z parą liderów krajowych Ruchu Spotkań Małżeńskich, Irenką i Jurkiem Grzybowskimi, nt. wieczorów dla zakochanych, to z Jego inicjatywy w 1993 r., kilka par małżeńskich z Jaworzna uczestniczyło w pierwszych weekendach, organizowanych przez krakowski ośrodek Spotkań Małżeńskich. Dzięki Niemu, do dzisiaj rozwija się nasz ośrodek w Jaworznie. Otwarty na każdego człowieka, doskonały spowiednik.

Proboszcz w Parafii św. Elżbiety Węgierskiej w Jaworznie-Szczakowej, rodem z Poronina.

ksiadz

ks. Włodzimierz Machura

Kilkanaście lat prowadzi weekendy i rekolekcje naszego ośrodka. Zaangażowany w działalność rekolekcyjną do dzisiaj, prowadzoną przez małżeństwa z Jaworzna i okolic.

Proboszcz w parafii p.w. Św. Wojciecha BM, pochodzi z Mierzęcic k. Będzina. Miłośnik gór, jazdy na nartach i pieszych wędrówek.

ksiadz

ks. Michał Kocjan

Jeszcze jako diakon, w 2010 roku, uczestniczył po raz pierwszy w weekendzie małżeńskim, a potem po raz pierwszy wziął udział w naszych rekolekcjach wakacyjnych. Do teraz uczestniczy w spotkaniach w małych grupach, weekendach oraz wyjazdach letnich.

Wikariusz w Parafii Chrystusa Króla w Dąbrowie Górniczej, skąd pochodzi. Zaangażowany w życie w parafii, lubi młodzież.

ksiadz

ks. Przemysław Mardyła

Duszpasterz akademicki w Nowej Hucie-Mistrzejowicach; organizator koncertów muzyki Gospel; historyk. Pasjonuje się sportem i jest rozmiłowany w Beskidach. Od 2010 roku związany ze Spotkaniami Małżeńskimi, a następnie animator współprowadzący Wieczory dla Zakochanych, weekendy dla narzeczonych i małżeństw, rekolekcje wakacyjne oraz spotkania małej grupy.

ksiadz

ks. Artur Pęksa

Od kilku lat współprowadzi weekendy małżeńskie i rekolekcje wakacyjne. Jest opiekunem duchowym Małej Grupy Dąbrowskiej. Jest bardzo radosnym i otwartym na innych kapłanem.
Ukończył studia na Papieskim Instytucie Studiów nad Małżeństwem i Rodziną na Uniwersytecie Laterańskim w Rzymie. Pochodzi z Pasierbca koło Limanowej. Obecnie jest wikariuszem w parafii św. Katarzyny w Będzinie-Grodźcu.

Przyjaciele wspólnoty

ksiadz

ks. Janusz Bochenek

Od kilku lat jest proboszczem w parafii św. Alberta Chmielowskiego w Sosnowcu. Do tego czasu, aktywnie wspierał nasze dzieło. Prowadził weekendy i rekolekcje. Serdeczny dla innych, wesoły i empatyczny.

Pochodzi z Kalwarii Zebrzydowskiej

ksiadz

ks. Paweł Kurczab

Jako kleryk, miał pierwszy kontakt z naszym ośrodkiem, uczestnicząc w weekendzie małżeńskim. Miał też okazję prowadzić grupę dziecięcą, podczas naszych letnich wakacji rodzinnych. Potem uczestniczył też w weekendach. Obecnie współprowadzi spotkania porekolekcyjne w jednej z małych grup.
Obecnie w Parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Dąbrowie Górniczej, pochodzi spod Limanowej.

ksiadz

ks. Robert Żwirek

Kiedy pracował w Parafii św. Elżbiety Węgierskiej w Jaworznie-Szczakowej, zainteresował się naszą działalnością. Uczestniczył w weekendach małżeńskich.

Pisze teksty, komponuje, śpiewa i nagrywa płyty. Były wykładowca śpiewu w seminarium diecezji sosnowieckie. Wielki optymista, chętny do pracy z ludźmi i śpiewający na chwałę Pana Boga.

 
ksiadz

ks. Lucjan Bielas

Historyk Kościoła i starożytności, duszpasterz ludzi pracujących Archidiecezji Krakowskiej, działający w obszarze tzw. „trójkąta trzech cesarzy”.
Duszpasterz środowisk i Stowarzyszeń: architektów, leśników oraz lotników.
Sympatyk Spotkań Małżeńskich od kilkunastu lat, zaangażowany duszpastersko w Spotkaniach Małżeńskich od 2017 roku, poprzez udział w letnich wyjazdach wakacyjnych organizowanych przez nasz ośrodek.