Trzecia Niedziela

Trzecia Niedziela

Co? Gdzie? Kiedy?

Co miesiąc w trzecią niedzielę, spotykamy się w Jaworznie Szczakowej, w parafii Świętej Elżbiety. Rozpoczynamy o 16.00 Mszą Świętą, na której gra nasz zespół muzyczny. Czytamy czytania, śpiewamy pieśni i modlimy się w naszych osobistych intencjach, które każdy może napisać wcześniej i wrzucić do specjalnego koszyka.

Po Mszy zapraszamy wszystkich do salki przy plebanii na spotkanie. Spotkania miewają formę prelekcji, warsztatów, wykładów. Tematykę staramy się dopasować do naszych wspólnych oczekiwań.  Na każdym spotkaniu jest czas, żeby przy kawie czy herbatce i ciastku porozmawiać ze znajomymi, a także poznać nowych uczestników. Po wakacjach, mamy zwyczaj organizowania ogniska z kiełbaskami.

Spotkania w trzecie niedziele są otwarte dla każdego. Przychodzą małżeństwa z różnym stażem, z dziećmi, czasem z rodzicami. Przychodzą też pojedyncze osoby w różnym wieku. Również przyszli małżonkowie. Niektórzy spośród nas brali udział w weekendach dla małżeństw, czy narzeczonych lub różnych turnusach wakacyjnych. Są też tacy, którzy jeszcze nigdzie nie wyjeżdżali. Wspólnie poszukujemy możliwości rozwoju osobistego, a także rozwoju miłości i porozumienia w naszych rodzinach.

Ciebie też zapraszamy!