Mała Grupa „Krakowska”

Mała Grupa „Krakowska”

Istnieje od końca 2014 roku i składa się z siedmiu par małżeńskich, w tym dwóch par animatorów Gosi i Andrzeja, Eweliny i Adama oraz księdza Przemka Mardyły (Mistrzejowice – Kraków). Tylko jedna para dojeżdża z Jaworzna, natomiast pozostałe to wyłącznie mieszkańcy Krakowa. Obecnym miejsce spotkań są Krzeszowice, a dokładnie Misjonarski Ośrodek Formacyjny VINCENTINUM, należący do Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy.

Historia powstania tej grupy była dość nietypowa. Zazwyczaj to animatorzy ośrodka, na podstawie deklaracji uczestników weekendów, „montują” nową grupę, dopasowując skład i miejsce spotkań. Tym razem było odwrotnie – to uczestnicy weekendów (naszego lub krakowskiego ośrodka), mieszkający w Krakowie, uczestniczący w spotkaniach ogólnych w Jaworznie, zaczęli nalegać na utworzenie małej grupy, prowadzonej przez naszych animatorów. Miejsce spotkań ustalono w Krakowie (lub pobliżu), co było podyktowane m.in. wiekiem dzieci – prawie same maluchy, które trudno zostawić na dłużej nawet pod opieką.

Dzieli nas odległość, niemniej spotykamy się regularnie i dzielimy radościami i trudnościami naszego małżeńskiego dnia codziennego.